Znany od setek lat jest jedną z tajemnic naturalnego piękna Japonek. Stosowany regularnie wpływa na poprawę kondycji paznokci, które stają się mocniejsze i zdrowsze. Japoński manicure, bo o nim mowa, staje się niezwykle popularny także wśród Polek. Przeczytaj, czym jest i dlaczego warto go stosować.

Czym jest manicure japoński?

Manicure japoński to znany od ponad 400 lat zabieg pielęgnacyjny na paznokcie. Polega on na polerowaniu paznokci specjalnie do tego przygotowanymi pastami. Składniki zawarte w paście do manicure japońskiego, są odpowiedzialne za odbudowę biologiczną płytki paznokcia. Najpopularniejsze z nich to:

  • krzemionka z Morza Japońskiego
  • pyłek pszczeli
  • witaminy A E
  • keratyna

Manicure japoński zyskał popularność na Zachodzie, dzięki firmie P-Shine, która opracowała recepturę używaną obecnie przez kobiety na całym świecie. Dlatego niekiedy na zabieg manicure japońskiego możemy zamiennie mówić P.Shine.

Jak wykonywać manicure japoński?

Skuteczność manicure japońskiego zależy w dużej mierze od precyzji jego wykonania. Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem manicure japońskiego jest oczyszczenie paznokci. Płytka paznokcia, na którą mamy nałożony lakier lub odżywkę, musi być dokładnie oczyszczona przed zabiegiem. Pamiętajmy również o odsunięciu skórek paznokcia oraz nadaniu im odpowiedniego kształtu. Japoński manicure ma nie tylko odżywiać nasze paznokcie, ale również sprawiać, że będą zadbane.

Japoński manicure - zabieg.

Następnie możemy przejść do zmatowienia płytki paznokcia specjalnym pilniczkiem najczęściej wykonanym z papieru. Polerowanie pozwala na otworzenie kanalików paznokcia, przez które następnie będą transportowane składniki odżywcze w paście.

Następnie nakładamy niewielką ilość pasty, którą wmasowujemy delikatnie okrężnymi ruchami w płytkę paznokcia za pomocą polerki. Pamiętajmy, aby pastę wmasowywać w jednym kierunku przez cały czas. Tylko wtedy będziemy w stanie wprowadzić optymalną ilość składników odżywczych do kanalików paznokcia. Płytkę paznokcia polerujemy pastą do momentu, kiedy staną się błyszczące.

Ostatnim krokiem zabiegu P.Shine jest wmasowanie różowego pudru. Podobnie, jak w przypadku zielonej pasty, puder należny cały czas wmasowywać w tym samym kierunku. Do japońskiego manicure pod żadnym pozorem nie używa się stalowego pilniczka oraz nie wycina skórek przy paznokciach.

Manicure japoński daje natychmiastowe efekty. Po zabiegu paznokcie zyskują połysk, są naturalne, mocne i zdrowe. Kruche i łamliwe paznokcie w miarę regularnego stosowania P.Shine odzyskują na nowo swój blask.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Efekty po zabiegu P.Shine utrzymują się na paznokciach do około 2 lub 3 tygodni i zaleca się go powtarzać co 3 tygodnie. Natomiast połysk jest widoczny przez około 5 dni. Manicure japoński nie wymaga wcześniejszego przygotowania paznokci. Możemy przyjść do salonu z pomalowanymi paznokciami i na miejscu zadbać o usunięcie lakieru.

Całość zabiegu w salonie kosmetycznym może trwać od 30 do 40 minut, w zależności od zakresu świadczonej usługi. Manicure japoński jest bezbolesny, jedynie w trakcie polerowania paznokcia można odczuwać ciepło rozchodzące się po płytce paznokcia.

Japoński manicure to w pełni naturalny zabieg, dlatego nie ma szczególnych przeciwwskazań do jego stosowania. Jedynie w przypadku znacznych uszkodzeń płytki paznokciowej, ran lub grzybicy nie zaleca się wykonywania żadnych zabiegów kosmetycznych.

Manicure japoński a inne zabiegi na paznokcie

Japoński manicure działa dwutorowo. Przede wszystkim płytka paznokcia zostaje odżywiona w witaminy i minerały. Dodatkowo P.Shine wpływa na poprawę wyglądu paznokci. Stają się błyszczące, mocne i naturalnie piękne.

Wcieranie olejków w dłoń.

Minerały i witaminy w paście dość mocno natłuszczają płytkę, dlatego przez pierwsze dni nie zaleca się malowania paznokci lakierem tradycyjnym i hybrydowym. Takie działanie byłoby nieskuteczne, a nałożona warstwa lakieru szybko odpadła. Poza tym nie ma żadnych przeciwwskazań do malowania paznokci lub stosowania innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Gdzie najlepiej wykonać japoński manicure?

Manicure japoński można wykonać w wielu profesjonalnych salonach kosmetycznych. Jest to coraz popularniejszy zabieg kosmetyczny, który jest alternatywą dla innych metod dbania o paznokcie. Cena takiego zabiegu zaczyna się od 50 zł.

P.shine można z powodzeniem wykonywać również w domu. Do wykonania zabiegu należy zakupić odpowiedni zestaw do manicure japońskiego i przeprowadzić procedurę zgodnie z instrukcją, którą zawiera produkt. Zestaw można zamówić przez Internet lub zakupić w drogerii. Jego cena to około 100 zł i wystarcza na kilka miesięcy stosowania.

Metoda P.Shine jest niezwykle popularna w Japonii, ale i u nas zyskuje coraz większe grono fanów. Być może ze względu na prostotę i dobroczynny wpływ, jaki ma na paznokcie. Wśród zalet manicure możemy wymienić jego skuteczność, cenę oraz naturalny efekt końcowy. Japoński manicure możemy z czystym sumieniem polecić każdej kobiecie, która boryka się z kruchymi i łamliwymi paznokciami.