Wakacje to doskonały czas, aby zadbać o swoje dłonie i stopy. Nie ma na to lepszego sposobu niż profesjonalny pedicure stóp w wykwalifikowanym gabinecie medycyny estetycznej. Sprawdź, jak przebiega zabieg pedicure, kiedy należy go wykonać oraz ile kosztuje. Dowiedz się też, czy pedicure w Sosnowcu zostanie wykonany na najwyższym poziomie.

Jak wygląda zabieg pedicure?

Pedicure to zabieg pielęgnacyjny stóp, który najczęściej polega na opracowaniu płytek paznokci oraz zlikwidowaniu zrogowaceń naskórka. Zabieg ten wykonywany jest przez profesjonalnych kosmetologów lub podologów, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę z zakresu pielęgnacji stóp.

Dobór konkretnego zabiegu zależeć będzie od stanu skóry stóp i paznokci oraz od preferencji klienta. Najczęściej pedicure w salonie rozpoczyna się od wymoczenia stóp w wodzie w celu zmiękczenia naskórka. Następnie profesjonalna kosmetyczka usunie zrogowaciały naskórek z pięt oraz palców frezarką. Jeżeli zdecydowaliśmy się na zabieg spa, to dodatkowo możemy liczyć na wykonanie peelingu stóp.

Po wykonaniu usługi frezarką kosmetyczka wykona manicure paznokci u stóp, zaczynając od opracowania płytki paznokci. Klasyczny zabieg pedicure zakłada również malowanie paznokci lakierem. Na koniec możemy liczyć na nałożenie olejku zmiękczającego skórki oraz kremu nawilżającego i zmiękczającego na całe stopy. Efekty takiego zabiegu prezentują się pięknie nawet do kilku tygodni od jego wykonania.

Kiedy można wykonać pedicure?

Zabieg na paznokcie u stóp można wykonać zawsze wtedy, kiedy uznamy, że nasz naskórek jest już mocno zrogowaciały. Co to oznacza? Zrogowaciały naskórek powstaje podczas naturalnego procesu obumierania komórek naskórka i tworzenia się nowej warstwy epidermy. To właśnie martwy naskórek odczuwamy, jako szorstką warstwę na naszych piętach i u podstawy palców. Pierwotnie zrogowaciały naskórek miał nas chronić przed obtarciami spowodowanymi chodzeniem.

Dziś nie ma takiej potrzeby ze względu na powszechne korzystanie z obuwia. Dlatego nadmiar obumarłego naskórka usuwamy zabiegami kosmetycznymi, dla uzyskania miękkiej i przyjemnej w dotyku skóry stóp.

Pedicure wykonujemy również, aby nadać naszym paznokciom pięknego i zadbanego wyglądu. Pomalowane paznokcie, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym są nieodłącznym elementem naszych stylizacji. Dlatego warto zadbać, aby nasze stopy i paznokcie prezentowały się nienagannie.

Istnieje jednak kilka przypadków, kiedy powinniśmy unikać zabiegów pedicure. Będą to wszelakie stany zapalne w obrębie stóp, zmiany wskazujące na grzybicę, brodawki oraz w przypadku nieuregulowanej cukrzycy.

Pomalowane na czerwono paznokcie u stóp.

Rodzaje pedicure kosmetycznego

Sosnowiec to miasto, w którym możemy znaleźć bogatą ofertę zabiegów pedicure w gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. Biorąc pod uwagę różne upodobania, można poddać się zabiegowi pedicure klasycznemu, który zakłada jedynie usunięcie zrogowaciałego naskórka oraz malowanie paznokci.

Jeżeli jednak lubimy, kiedy nasze stopy zawsze wyglądają doskonale, to świetnym rozwiązaniem może być również wykonanie w salonie pedicure hybrydowego. Tego typu zabieg poza standardowym zwalczaniem zrogowaciałego naskórka frezarką i kremami, zakłada również malowanie paznokci u stóp trwałym lakierem hybrydowym, który utrzymuje się na paznokciach przez bardzo długi czas. Pedicure hybrydowy jest szczególnie polecanym i chętnie wybieranym zabiegiem przed wakacyjnymi wyjazdami.

Dla osób, które lubią relaks, istnieje również pedicure spa. Tego typu zabiegi są wykonywane przy użyciu różnych technik relaksacyjnych, m.in. masażu olejkami lub kremami oraz muzykoterapią. W ramach pedicure spa można również wykonać manicure hybrydowy na stopy lub skorzystać z malowania klasycznym lakierem.

Czy zabieg pedicure można wykonać w salonie medycyny estetycznej?

Jeżeli Sosnowiec to miasto, w którym najczęściej korzystasz z usług gabinetów medycyny estetycznej, to z pewnością ucieszy Cię również fakt, że wiele z nich oferuje również zabiegi pedicure. Jest to doskonała wiadomość dla osób, które chciałyby kompleksowo zadbać o siebie w jednym miejscu. Zadzwoń do wybranego przez siebie gabinetu i umów się na pedicure przy okazji kolejnej wizyty.

Najlepszy gabinet pedicure – Sosnowiec

Jeżeli zastanawiasz się, czy Sosnowiec to dobre miejsce na wykonanie pedicure, to zapewniamy Cię, że tak. Istnieje wiele gabinetów kosmetycznych, które oferują usługi na bardzo wysokim poziomie. Możesz z łatwością znaleźć miejsca, w których w ramach usług wykonany zostanie klasyczny pedicure. Istnieją również salony, gdzie wykonywane jest pedicure spa, japoński zabieg na paznokcie lub klasyczny french.

Sosnowiec, więc nie różni się pod tym względem od innych polskich miast, gdzie usługi manicure i pedicure są na naprawdę wysokim poziomie, a klienci mogą wybierać spośród szerokiego wachlarza usług.

Pedicure w Sosnowcu - zadowolona klientka.

Pedicure w Sosnowcu – ile kosztuje?

Ceny manicure i pedicure są zróżnicowane i zależą od rodzaju wykonywanego zabiegu. Najdroższe będzie pedicure spa, które w zależności od salonu może kosztować około 150 zł. Standardowe zabiegi pedicure to koszt od 60 do 130 zł.